• Klasowy ogródek II b🍅🥕

• Wraz z nadejściem wiosny kl. llb w ramach edukacji przyrodniczej stworzyła klasowy ogródek siejąc nasiona kwiatków, warzyw i ziół. Praktyczne zajęcia bardzo spodobały się uczniom. Dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały przy roślinach.

Beata Smolińska

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi uczniowie naszej szkoły próbowali pobić rekord w recytowaniu z pamięci kolejnych cyfr najsłynniejszej stałej matematycznej.

A.Szlosarczyk

• Koncert w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Koncert ten to muzyczna interpretacja historii Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Była to niezapomniana lekcja historii, podczas której muzycy Tomasz Budzyński, Darek Budkiewicz oraz Michał Jacaszek ukazali słuchaczom czasy II wojny światowej.

Katarzyna Drynko,

Katarzyna Kępska,

Judyta Skalska

• II Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Superpuchar🏓🏓🏓

• W II Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego o Superpuchar, który odbył się w Krynicy Morskiej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca medalowe:

Dziewczęta kl.I-IV:

II miejsce-Emilia Janik kl.III

III miejsce-Maja Cherkowska kl.III

Dziewczęta kl.V-VIII:

I miejsce - Lena Lew kl. VII b

III miejsce - Zuzanna Mateuszuk kl. VIIa

Chłopcy kl. V-VIII:

I miejsce - Karol Swajda kl. VI

II miejsce - Łukasz Tomalski kl. VIIa

III miejsce - Daniel Kalitka kl.VIII.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

Zdobywcą Superpucharu turnieju został Karol Swajda.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę.

E. Woźniak

I. Haftkowska

• Uroczystość wręczenia nagród sportowych 👏👏👏

• WIELKIE GRATULACJE

6 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród sportowych dla mieszkańców powiatu. Nagrody wręczali starosta nowodworski Jacek Gross i Przewodniczący Rady Powiatu Robert Ciżmowski.

Wśród wyróżnionych sportowców jest Bartosz Kłys uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Stegnie. Bartek wielokrotnie reprezentował powiat nowodworski w zapasach i osiągał wysokie wyniki. Stawał na najwyższym stopniu podium w zawodach o zasięgu wojewódzkim i krajowym.

Bartosz jest wzorowym uczniem i wspaniałym sportowcem. To zaszczyt mieć takiego ucznia w Szkole.

Bartoszu- masz ogromne serce do sportu i zaangażowanie w treningi oraz każde zawody. Miło jest widzieć, jak się rozwijasz i z dnia na dzień stajesz się coraz lepszy! To co robisz ma ogromny sens, przynosi efekty już teraz i będzie procentowało w przyszłości.

Rodzicom Bartosza dziękuję za wspieranie, poświęcenie i motywowanie syna do uprawiania sportu. To dzięki Wam Bartek zyskał bezcenną pasję do sportu.

• Podziękowania☀️☀️☀️

• W imieniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Stegnie oraz własnym dziękujemy wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie za organizację PRZEDWIOŚNIA NA SPORTOWO. Gratulujemy pomysłu i super organizacji. To jest wspaniała inicjatywa na rzecz uczniów, by pokochali sport i rekreację.

Gminny Ośrodek Kultury Stegna

• "Przedwiośnie na sportowo"☀️☀️☀️

• Klasy I - III miały możliwość uczestniczenia w zabawach sportowych pod nazwą "Przedwiośnie na sportowo" na hali w Drewnicy. Zmagaliśmy się z różnymi konkurencjami, na zakończenie odbył się turniej piłki nożnej.

Bardzo dziękujemy Gminny Ośrodek Kultury Stegna za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. Było fantastycznie!❤️

• Projekt edukacyjny poświęcony Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w niezwykle ważnym projekcie edukacyjnym poświęconym Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Dzięki współpracy z Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Towarzystwem Projektów Edukacyjnych uczniowie mieli okazję podczas zajęć skorzystać z przygotowanych materiałów oraz obejrzeć film edukacyjny. Lekcje te były pełne wiedzy i inspiracji. Nasza szkoła otrzymała również plansze obrazujące historię "Gryfa Pomorskiego". Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tego projektu!

• Konkurs plastyczny

• Szkoła w Kmiecinie w tym roku obchodzi swoje 75-lecie, oraz nadanie imienia Odkrywców i Podróżników. Z tej okazji został rozpisany konkurs plastyczny dla szkół z powiatu nowodworskiego.

W wyznaczonym terminie zgłoszono na konkurs prace uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych:

- Natalia Lemańska (Kl.2)

- Aleksiejuk Hanna (Kl.4)

- Maksymilian Giergielewicz (Kl.6)

- Nikodem Pilipowicz (Kl.6)

- Sandra Obsowska (Kl.7a)

- Dorota Jońca (Kl.7a)

- Olga Lasota (Kl. 7a)

Miło jest nam poinformować, że uczennice klasy 7a Dorota Jońca oraz Sandra Obsowska zostały LAUREATKAMI powiatowego plastycznego konkursu „Odkrywcy i Podróżnicy” organizowanego w ZSP w Kmiecinie pod honorowym Patronatem Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

Uczennice wraz z opiekunami zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 15 marca 2024 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim.

Gratulujemy!

• II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego😊

• Uczniowie naszej szkoły zajęli w dniu 12.03.2024, III miejsce w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Reprezentowali nas:

-uczennica klasy VII Zuzanna Mateuszuk

-uczniowie klasy VI Krzysztof Skalski i Nikodem Pilipowicz

Serdeczne gratulacje dla was uczniowie.

Tkacz Szymon

• Mistrzostwa Powiatu 25 Igrzysk Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców

• Informujemy, że w Mistrzostwach Powiatu 25 Igrzysk Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców nasza drużyna dziewcząt zajęła III miejsce a chłopców IV miejsce.

Skład reprezentacji dziewcząt:

7. Zielke Igor

8. Zielke Nikodem

9. Kleinschmidt Maciej

Gratulujemy i dziękujemy za wysiłek, wytrwałość i sportową postawę.

E. Woźniak