• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

• 27.04.2023 r. w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w Nowym Dworze Gdańskim Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej.
            Drużyna chłopców zajęła I miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego w Kwidzynie.
            Drużyna wystąpiła w składzie:
            1. Puszczewicz Natan
            2. Wyrzykowski Wojciech
            3. Bagiński Dorian
            4. Mańkowski Alex
            5. Oczkoś Filip
            6. Borzych Tomasz
            7. Król Piotr
            8. Swajda Karol
            9. Kluczkowski Mateusz
            10.Prill Bartłomiej
            11.Kamiński Kacper
            12. Fanslau Filip
            Gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy za sportową postawę.
            I. Haftkowska
            E. Woźniak
          • #SzkołaPamięta

Uczniowie naszej szkoły uczcili 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach obchodów przeprowadzono szereg działań. Kamila Dziewirz oraz Oskar Ochocki stworzyli film opowiadający losy żydowskiej rodziny z Warszawy. Uczniowie wykonali żonkile - symbol #AkcjaŻonkile, które następnie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły. Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Stegnie młodzież z najstarszych klas uczestniczyła w seansie filmowym poświęconym powstaniu w getcie oraz ratowaniu Żydów. Podsumowaniem działań była dyskusja po obejrzeniu materiałów przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, m. in. filmu animowanego "Zdążyć przed Panem Bogiem" opartego na motywach tekstu Hanny Krall.

• Przyprawy i zioła królowały w klasie 1a☀️☀️☀️

• Przyprawy i zioła królowały w klasie 1a.

Podczas środowych zajęć uczniowie poznali przyprawy i zioła jakich używamy w kuchni oraz dowiedzieli się, że są one wykorzystywane nie tylko jako lekarstwo, ale także jako dodatek do potraw i do aromatyzowania napojów. Nie zabrakło chętnych do próbowania ziół. Na koniec sala zamieniła się w perfumerię, a białe kartki w arcydzieła.

• II Edycja Dyktanda o Bursztynowy Kałamarz Wójta Gminy Stegna🖊️🖊️

• 15 IV 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie odbyła się II Edycja Dyktanda o Bursztynowy Kałamarz Wójta Gminy Stegna. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Zuzanna Mateuszuk (VIa), Kamila Dziewirz (VIIIc), Weronika Orlicka (VIIIc) oraz Szymon Witkowski (V).

I miejsce i Bursztynowy Kałamarz, już drugi rok z rzędu, zdobyła Zuzanna Mateuszuk.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły.

• Warsztaty klasy 2☀️☀️☀️

• Uczniowe klasy 2 uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali budki lęgowe dla ptaków oraz hotel dla owadów.

Dziękujemy firmie @DesignedBuilt Europe za zaproszenie.

Anna Mroz

• Życzenia Wielkanocne ☀️🌸🌸

• Drodzy Uczniowie, Pracownicy, Rodzice

Święta Wielkanocne już za kilka dni. Niech nadchodzący czas sprzyja dobrym refleksjom, aby wzajemna życzliwość, ciepło i troska o drugiego człowieka pomagała nam przetrwać niepokoje i trudy życia.

Niech uśmiech i każde dobre słowo ocala naszą wiarę w lepsze jutro, byśmy byli spokojni oraz szczęśliwi.

Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, radości, pokoju.

• Lekcja muzyki w klasie 1a 🎹🎻🎺🎷

• Lekcja muzyki w klasie 1a była ciekawym doświadczeniem dla uczniów. Musieli wykonać 3 obrazy do usłyszanych utworów. Nie mogło zabraknąć utrudnienia- dwa pierwsze obrazki wykonali do skrajnie różnych utworów z zasłoniętymi oczami, bez możliwości wyboru kolorów. Trzeci obrazek wykonali już dowolną techniką. Zajęcia dały możliwość odreagowania napięć, odprężenia się, a także uwrażliwiły na różne dźwięki.

• 80 – lecie pierwszego wydania „Małego Księcia” 🖊️🖊️🖊️

• Z okazji 80 – lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” A. de Saint – Exuperego chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji akcji „Przepiszmy to!”. Organizatorem akcji jest Academy International Wawer w Warszawie. Każdy uczeń przepisując wybrany dla niego fragment doskonalił umiejętność pięknego pisania. Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie!

Katarzyna Drynko