• Otwarcie obiektów sportowych w Drewnicy😁😁😁

• Informujemy,że 22.09.2023 r. z okazji otwarcia obiektów sportowych w Drewnicy reprezentacje szkoły zajęły następujące miejsca:

SPARTAKIADA GIER I ZABAW RUCHOWYCH KLAS I-III zajęła miejsce IV.

Lemańska Natalia, Kotowicz Liliana, Pilipowicz Oliwia, Pełczyński Witold, Jurczak Aleksy,Ściuba Jakub, Jaremba Bartosz, Osowski Leo, Geka Stanisław, Osowski Oliwier

SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA KLAS IV-VIII

III miejsce w biegu na 60 m - Misiaszek Ada

IV miejsce w biegu na 60 m Lew Lena

I miejsce w skoku w dal - Misiaszek Ada

III miejsce w pchnięciu kulą Helena Wojciuch

IV miejsce biegu na 1000 m Fanslau Filip

II miejsce sztafeta dziewcząt 4x100 m Misiaszek Ada, Wojciuch Helena, Pilipwicz Zuzanna, Lew Lena

III miejsce sztafeta 4x100 m

Fansalu Filip, Paruch Kacper, Stupkiewicz Witold, Misiaszek Ada

Gościem specjalnym była Angelika Cichocka specjalizująca się w biegach średnich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski seniorów. Reprezentantka Polski kibicowała wszystkim uczestnikom oraz wręczała medale.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

A.Osowska

• Warsztaty malarstwa olejnego - pejzaż miejski👨‍🎨👨‍🎨🎨

• Warsztaty malarstwa olejnego - pejzaż miejski.

19-21 września nauczycielka plastyki - Agnieszka Sokołowska brała udział z uczennicami z klasy 7 Heleną Ściubą i Dorotą Jońcą, oraz z uczennicą z SP w Mikoszewie w trzydniowych warsztatach malarstwa olejnego w ramach projektu „Trzy Dziedziny Sztuki”, którego elementem są warsztaty malarskie „Rok Malarstwa”. Prowadzący warsztaty to wybitny polski malarz średniego pokolenia, doktor habilitowany Robert Bluj z Wilna.

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu EDUKACJA KULTURALNA 2023.

3 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie na wystawę prac uczestników projektu, kolejnie wystawa zostanie zaprezentowana w Przemyślu. Podsumowaniem warsztatów będzie wydanie folderu z reprodukcjami prac wszystkich uczestników projektu.

• Żywioły👍👍👍

• Na początku miały być obrazy z różnych odcieni kolorów, a wyszły żywioły- tak podsumowali lekcję plastyki uczniowie klasy IIa

• Typy kości i ich budowa😁😁

• Klasy siódme na lekcji biologii poznawały typy kości i ich budowę. Wybrane osoby sprawdziły doświadczalnie jaki wpływ na właściwości kości ma kwas octowy.

Agnieszka Sokołowska

• Międzynarodowy Dzień Kropki 2a 😁😁😁

• Międzynarodowy Dzień Kropki staje się bardzo popularnym świętem obchodzonym 15 września. Tego dnia najczęściej skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, jednak nie tylko o strój tutaj chodzi. To jest święto kreatywności. To dzień, w którym skupiamy się na dostrzeganiu i rozwoju swoich talentów i pasji, często jeszcze nieznanych i ukrytych.

Uczniowie klasy IIa postawili na naukę nowej umiejętności - szycia. Z zaangażowaniem i radością uczyli się nawlekania nitki, sposobu przyszywania guzika do materiału, czy tworzenia różnych pętelek, aby wszystko się trzymało 😁Kto wie, może jest w klasie przyszły krawiec lub krawcowa😁

Anna Kościak

• Międzynarodowy Dzień Kropki 😁😁😁

• Międzynarodowy Dzień Kropki za nami!

Uczniowie naszej szkoły zadbali o to, by kropki licznie pojawiły się na ich strojach.

Samorząd uczniowski nagrodził ich zaangażowanie słodkim poczęstunkiem.

Edyta Woch

• WJAZD DO PRZEDSZKOLA

• SZANOWNI RODZICE

OD 18 WRZEŚNIA 2023 R. WJAZD DO PRZEDSZKOLA  OD UL. SIKORSKIEGO JEST ZAMKNIĘTY,

ZE WZGLĘDU NA PROWADZONE PRACE BUDOWLANE.

WEJŚCIE DO PRZEDSZKOLA JEST OD UL. LIPOWEJ.

• Wspomnienie wakacji☀️☀️☀️☀️

• Zaczęła się szkoła. Cieszymy się na wspólną naukę z kolegami i koleżankami. Mieliśmy jednak okazję na krótkie wspomnie wakacji. Pogoda pozwoliła nam na zabawy na plaży.

Klasa 2a

• 84. ROCZNICA PIERWSZEGO TRANSPORTU WIĘŹNIÓW DO OBOZU KONCENTRACYJNEGO STUTTHOF

2. września delegacja naszej Szkoły wzięła udział w 84. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego Stutthof.

Pełna wzruszeń uroczystość została zorganizowana przy Pomniku Walki i Męczeństwa, gdzie Pani Dyrektor wraz z uczniami złożyli kwiaty.

Katarzyna Giergielewicz