• XXVII Bieg Pamięci Narodowej 🏃🏃‍♂️🏃‍♀️

• 10.05.2024r. w Sztutowie odbył się XXVII Bieg Pamięci Narodowej organizowany w rocznicę wyzwolenia obozu Stutthof. W zawodach brały udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych powiatu nowodworskiego. Uczniowie startowali w czterech kategoriach wiekowych. Przed biegiem sportowcy wzięli udział w uroczystości złożenia kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa, który znajduje się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

W rywalizacji sportowej nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Bieg Dzieci

Indywidualnie Blanka Puszczewicz z kl. V zajęła I miejsce.

Zespołowo dziewczęta zajęły III miejsce.

6. Pażdziora Karolina kl. VI

Indywidualnie w biegu chłopców II miejsce zajął Jan Kentzer z kl. VI, a zespołowo chłopcy zajęli IV miejsce.

Bieg Młodzieży:

Dziewczęta drużynowo zajęły VII miejsce.

5. Nikodem Nowak kl. VII b

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

E. Woźniak

I. Haftkowska

• Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• 8 maja 2024 r. w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Medale w rywalizacji sportowej zdobyli:

100 m

II miejsce Lena Lew

Sztafeta 4x100 m

II miejsce ( skład sztafety : Wojciuch Helena, Lew Lena, Wieleba Zofia, Pilipowicz Zuzanna)

1000 m

III miejsce Fanslau Filip

2000 m

I miejsce Puszczewicz Natan

IV miejsca zajęli: Wieleba Zofia- pchnięcie kulą,Wojciuch Helena- bieg na 100 m, Mańkowski Alex- 600 m, Kamiński Kacper - bieg na 2000 m.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I.Haftkowska

E.Woźniak

• Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym💪💪💪

• 7 maja 2024 r. w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. W konkurancjach lekkoatletycznych indywidualnie Blanka Puszczewicz ( 600 m ) i Jan Kentzer ( skok w dal i 60 m ) zajęli I miejsca. W biegu na 600 m Blanka uzyskała czas 2.05.73 , Jan skoczył w dal 4,93 m a na 60 m uzyskał czas 8.14 s.

Wszyscy zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i starali się osiągnąć jak najlepsze wyniki. Towarzyszyła nam doskonała atmosfera.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo wiemy, że tego typu zawody wymagają od zawodników ogromnej wszechstronności.

E.Woźniak

• Zajęcia plastyki w plenerze🌳🌷🍃

• Uczniowie klasy 4 i 6 korzystając z uroków wiosny mieli zajęcia plastyki w plenerze - starali się szkicować z jak największą dokładnością otaczającą ich przyrodę - drzewa, kwiaty, liście.

Sokołowska Agnieszka

• Mistrzostwa Powiatu 52 Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej⚽⚽⚽

• 26.04.2024r. na stadionie w Nowym Dworze Gd. odbyły się Mistrzostwa Powiatu 52 Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej. W turnieju brało udział siedem drużyn. Nasi zawodnicy po bardzo intensywnej grze zajęli IV miejsce.