• Pomorskie Żagle Wiedzy

W ramach powyższego projektu uczniowie kl. 3a wykonali akwarium. Dzieci chętnie pracowały, a efekty naszej pracy przedstawiamy na naszej klasowej wystawce.

Wychowawca

• Tematyczna lekcja języka angielskiego

• Dnia 25.10.22 klasa 2 wspaniale się bawiła na tematycznej lekcji języka angielskiego z okazji Halloween. Dziękuję za przygotowanie pięknych przebrań oraz przyniesienie dekoracji.

Magdalena Kucharczyk

• Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci

• 22 października 2022 r.w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach startowało 6 drużyn. Zawodniczki naszej szkoły zajęły 1 miejsce w grupie nie przegrywając żadnego meczu. W półfinałowym meczu zremisowały 1:1, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne, niestety zabrakło nam trochę szczęścia i dziewczęta po zaciętej walce uplasowały się na II miejscu.

Skład drużyny;

Helena Wojciuch, Darianycz Lena, Misiaszek Ada, Lew Lena,Wieleba Zofia, Suchowiecka Zofia,

Jońca Dorota, Lasota Olga, Kłosińska Maja.

Gratulujemy dziewczętom wytrwałości i zacięcia sportowego oraz oczywiście srebrnego medalu przywiezionego z zawodów.

• Edukacja techniczna w kl. 3a

Jesienna aura sprzyja jeszcze naszym zabawom... Chcieliśmy zrobić bańki i sami przygotowaliśmy odpowiedni sprzęt. Podczas tych zajęć bawiliśmy się bardzo dobrze.

Wychowawca

• Pasowanie na ucznia🎓🎓🎓

• 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Panią Renatę Cichosz. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Beata Smolińska

Anna Kościak

• Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Stegnie

za trud i poświęcenie włożone w edukację i wychowanie, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywanie prawdy i kształtowanie postaw młodego pokolenia.

Życzę pogody ducha, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą, radości, uznania i szacunku wychowanków, rodziców, a także całej szkolnej społeczności.

„Trzeba mieć WIELKIE SERCE, by kształcić małych ludzi”.

Stegna 14 października 2022 r.

• Projekcja filmu "Obrońcy Poczty"

• Uczniowie klas 8a, 8b oraz 8c poznają trudne dzieje II wojny światowej. W celu pełniejszego zrozumienia tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się 1 września 1939 roku uczestniczyli w projekcji filmu "Obrońcy Poczty". Po seansie młodzież odważnie uczestniczyła w dyskusji z reżyserem i producentem filmu Damianem Wentą oraz kierownikiem Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku Markiem Adamkowiczem. Konkluzją rozmów stały się słowa, aby w życiu kierować się rozumem, bowiem zło nie jest piętnem jedynie przeszłości.

Marzena Zaremba,

Magdalena Kochanowska,

#ToMYjesteśmyPamięcia

• DZIEŃ DRZEWA W KLASIE 1a

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku” Łukasz Borowicz

• Wybór Trójki Klasowej w 3 a

• Wybór Trójki Klasowej

W dniu 06.10.22 r. tj. czwartek uczniowie klasy 3a wybierali rówieśników do samorządu klasowego. Wybory przebiegały w przyjaznej atmosferze. Uczniowie byli wspaniale przygotowani i ciekawie przedstawili swoje programy. Zasłużyli na gromkie brawa.

Ostatecznie na czele klasy stanęli: Maksymilian K., jako gospodarz klasy, Agnieszka P., jako z-ca gospodarza klasy i Martin P., jako łącznik biblioteczny.

Serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy.

• Pomorskie Żagle Wiedzy

• W ramach Edukacji Morskiej uczniowie klas VIII-ych oraz VII odbyli wycieczkę terenową szlakiem żuławskich śluz. Obejrzeli również marinę w Błotniki oraz poznali historię przekopu Wisły. Dziękujemy naszym uczniom za aktywne zwiedzanie

K. Drynko, J. Banach,

B. Hurnowicz-Łach, J. Lech-Balicka