• 1a poznaje Układ Słoneczny😁

• Klasa 1a poznaje Układ Słoneczny. Uczniowie świetnie się bawili tworząc planety i Słońce z masy papierowej oraz współpracy związanej z przygotowaniem i przedstawieniem zebranych samodzielnie informacji o planetach, a także podczas tworzeniu rakiety, która na jakiś czas zagości u nas w sali.

Julia Dragan

Marta Olszewska

• Mistrzostwa Powiatu 52 Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej Dziewcząt🏀🏀🏀

• 24 lutego 2024 r. w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu 52 Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasz zespół uplasował się na IV miejscu. Zawodniczki wykazały się wielką wolą walki i ogromnym zaangażowaniem.

Paździora Karolina, Makowska Lena, Kłys Hanna,Kłys Marta, Lew Antonina, Mirowska Iga,Ostrowska Kamila,Kolera Oliwia,Puszczewicz Blanka,Aleksiejuk Hanna,Borzych Michalina, Ochocka Oliwia.

Gratulujemy i czekamy na jeszcze większe sukcesy.

• Wyjazd edukacyjny do Gdańska 🙂🙂🙂

• 21.02.2024 Uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział wyjeździe edukacyjnym do Gdańska na dwie lekcje muzealne:

- wystawa BODY WORLDS autorstwa słynnego anatoma wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa poświęcona ciału ludzkiemu - anatomii, fizjologii i zdrowiu.

- wystawa w Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego poświęconą historii medycyny i rozwojowi medycyny.

Wyjazd i lekcje muzealne były dla nas cenną lekcją biologii, ale także historii.

Dodatkowo było nam miło ze względu na towarzystwo uczniów z SP w Mikoszewie - integracja i nawiązanie nowych znajomości to też wartość dodana🙂

Drynko Katarzyna

• Zimowa wycieczka do Murzasichla❄️❄️☃️

• Zimowa wycieczka do Murzasichla

W dniach 3- 10.02.2024r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Stegnie wyjechała na zimową wycieczkę do Murzasichla. W 43 osobowej grupie byli również rodzice uczniów. Podczas wycieczki jeździliśmy na nartach, a kto nie umiał, korzystał z pomocy instruktora.

Mieliśmy możliwość zobaczenia Zakopanego z wysokości Gubałówki oraz przespacerować się po Krupówkach. Widzieliśmy także kompleks skoczni narciarskich, w tym słynną Wielką Krokiew. Byliśmy również w Jaszczurówce, małym, drewnianym kościółku stojącym przy drodze do stolicy Tatr. Dowiedzieliśmy się, że zbudowany w całości z drewna bez użycia gwoździ.

Wybraliśmy się także do Kopalni Soli w Wieliczce, która to już w 1978r. została wpisana na listę UNESCO. Odwiedziliśmy również po drodze Wadowice, a w nich Muzeum Miejskie. Trafiliśmy również do cukierni na słynne papieskie kremówki.

Chociaż w Murzasichlu nie było zbyt dużej ilości śniegu, to również mieliśmy kulig z kiełbaskami, gorącą herbatką i pochodniami. Wprawdzie był to przejazd na wozach, ale pozostawił miłe wrażenia.

No cóż, pora powoli wracać. Jeszcze pójdziemy na stok, pojeździć na nartach i po południu na Termy Chochołowskie.

Powoli będziemy pakować swoje bagaże, a do nich również trafią widoki ośnieżonych szczytów, widok na Giewont (z okien pensjonatu), wspólna zabawa w szałasie i smaki cudownej kuchni Pani Małgosi, rodowitej góralki z Murzasichla.

Renata Cichosz- kierownik wycieczki

• Maski karnawałowe😁😁😁

• Za nami wspomnienie ferii i pięknego, kolorowego karnawału. Na plastyce uczniowie klasy 4 i 5 prezentowali się w maskach karnawałowych, które wykonywali przed feriami.

• Walentynki💕💕💕

• Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale też idealny dzień do okazania sympatii koleżankom i kolegom. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę Walentynkową.

• Pracownia do nauki języków obcych😍😍😍

• W Szkole Podstawowej im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Stegnie powstała nowa, 24 osobowa pracownia do nauki języków obcych. Została ona indywidualnie zaprojektowana z uwzględnieniem potrzeb szkoły i uczniów. Środki finansowe pochodziły z rezerwy oświatowej oraz środków własnych.

W skład pracowni wchodzi sprzęt komputerowy i multimedialny oraz ergonomiczne meble. Na ścianie umieszczony panel Led dodaje sali świeżości i nowoczesności.

Dzięki tej inwestycji z pewnością polepszą się warunki do nauki języków obcych. Tym samym umożliwiono uczniom zdobywanie umiejętności językowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.