• Projekt „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”

• Uczniowie klasy 1a zrealizowali drugi moduł projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”, w którym biorą udział. Tym razem sprawdzali czy zawód krawca jest związany z matematyką. Najważniejszym zadaniem było dokonanie pomiarów kolegi lub koleżanki i zapisanie ich oraz zabawa w projektanta - stworzenie projektu ubrań.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia🧸🧸🧸

• W klasie Ib 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił czas spędzony w szkole. Zabawa z misiami nie miała końca, za rok wrócą one do szkoły po raz kolejny.

Beata Smolińska

• Wycieczka do Malborka

• 23 listopada uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Malborka. Zwiedzili tam zamek gotycki, wzniesiony w kilku etapach, od 1280 r. do połowy XV wieku, przez zakon krzyżacki, którego pełna nazwa brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Podczas zwiedzania zamku przewodnicy opowiedzieli nam historię zakonu krzyżackiego oraz zdradzili tajemnice codziennego życia braci zakonnych.

• Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

• Jak co roku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Zorganizowaliśmy akcję Życzenia Dla Polski. Powstały ciekawe obrazy i niepowtarzalne teksty literackie. Dzieła można podziwiać w Bibliotece Publicznej w Stegnie. Pamiętajcie kochani, cudze doceniajcie, ale nasze polskie kochajcie.

Nauczyciele Przedszkola Publicznego w Stegnie

• Europejski Dzień Języków

• Dnia 22.11.22 nasza szkoła hucznie obchodziła Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas 2-8 przygotowali przepiękne i bogate prezentacje państw Europy: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Hiszpanii. Uczniowie posługiwali się podstawowymi zwrotami w danym języku, dokonali prezentacji kultury, przygotowali barwne stroje tradycyjne. Można było skosztować potraw i słodkości z danego kraju, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, posłuchać muzyki w obcym języku.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie paszportowym odpowiadając na pytania swoich kolegów. Losowali nagrody za wykonanie odpowiedniej ilości zadań.

Specjalnie powołana komisja oceniała oryginalność stoisk i wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody pieniężne dla swojej klasy.

Uroczystość uświetniła zabawa klas młodszych na sali gimnastycznej. Przeprowadzono quiz, w którym najmłodsi mogli popisać się wiedzą o językach obcych. Klasy pierwsze zaśpiewały piosenkę po angielsku a uczennice klas ósmych zabawiły dzieci piosenkami po niemiecku.

Wszystkim dopisywał dobry humor.

Dziękujemy serdecznie Bankowi Spółdzielczemu w Stegnie za ufundowanie nagród.

Zwracamy się również z podziękowaniem do wszystkich zaangażowanych nauczycieli oraz rodziców.

M. Kochanowska, M. Kucharczyk

• Dzień Języków Obcych kl.3a

• W Dniu Języków Obcych kl.3a przygotowała prezentację Hiszpanii. W tym dniu gościliśmy Panią Oliwię, studentkę Iberystyki, która przez lata mieszkała w Hiszpanii. Opowiedziała nam wiele ciekawostek o tym państwie, także z życia jego mieszkańców. Uczyła nas podstaw języka: powitania, form grzecznościowych oraz liczebników w języku hiszpańskim. Obejrzeliśmy film o Hiszpanii. Dziękuję Rodzicom za pomoc dzieciom w przygotowaniach do tego dnia.

• Memoriał im. Mieczysława Szarmacha w Zapasach Młodzików w Stylu Klasycznym i w Mini Zapasach💪💪💪

• 19.11.2022r w Nowym Dworze Gd. odbył się Memoriał im. Mieczysława Szarmacha w Zapasach Młodzików w Stylu Klasycznym i w Mini Zapasach. W zawodach startowali również uczniowie naszej szkoły: Bartosz Kłys z kl. V i Cezary Nowak z kl. VIII c. Chłopcy systematycznie biorą udział w treningach tej dyscypliny sportu na hali Pilawa w Nowym Dworze Gd. i osiągają liczne sukcesy. W tym turnieju obaj zajęli III miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swojego talentu i pasji.

• Spacer po lesie

Uczniowie kl.3a mieli przyjemność brać udział w zajęciach edukacyjnych nt. lasu. Zajęcia te prowadziła Pani Jolanta Bulak, starszy specjalista zajęć edukacyjnych i pracownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę stworzoną na spotkaniu i przekazanie nam wielu ciekawostek o lesie. Wychowawca Katarzyna Deka

• Modele DNA

• Uczniowie klas ósmych bardzo aktywnie i praktycznie podeszli do nauki genetyki. Modele DNA są bardzo estetyczne, pomysłowe i poprawne

Brawo dla Was!

A. Sokołowska

• Modele komórek

• Piątoklasiści każdego roku zaskakują pięknymi modelami komórek, tym razem także się postarali - mikroświat może być piękny i fascynujący.

A. Sokołowska

• Aktywne spędzanie czasu 1b 🍁🍁

• Klasa lb 4 listopada 2022r. połączyła aktywność fizyczną z radością przebywania na świeżym powietrzu podczas pobytu na siłowni znajdującej się niedaleko szkoły. Pogoda tego dnia bardzo nam dopisała. Było ciepło i słonecznie.

Beata Smolińska