• Akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile"

• Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Jej zadaniem jest upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ostatnich dniach do naszej szkoły wpłynęły podziękowania od organizatora przedsięwzięcia Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. My także pragniemy podziękować naszym uczniom. Bez Waszego zaangażowania ta akcja nie byłaby możliwa. Poniżej załączamy kilka zdjęć z kwietniowych prac uczniów.

• Wyróżnienie w Wielkim Maratonie Czytelniczym

• Agnieszka Pomorska uczennica kl.2a otrzymała wyróżnienie w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Odebrała nagrodę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Koordynatorem konkursu dla klas 2-3 w naszej szkole była Pani Paulina Augustynowicz, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

• Wielki Maraton Czytelniczy

• Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienie w tegorocznym Wielkim Maratonie Czytelniczym:

Agnieszka Pomorska - klasy II - III

Zuzanna Mateuszuk - klasy IV - VI

Oskar Ochocki - klasy VII - VIII

Gratulujemy i życzymy wiele radości z czytania.

Bożena Hurnowicz - Łach

Katarzyna Drynko

• Dzień sportu

• 09.06.2022 r. oraz 13.06.2022 r. były dniem sportowej rywalizacji w naszej szkole. W ramach Dnia Sportu rozegrano Mistrzostwa Szkoły w biegu na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz pchnięcie kulą.

Wyniki Trójbój Lekkoatletyczny

I miejsce Szczerba Konrad kl. VIII b

II miejsce Twardowski Michał kl. VIII a

III miejsce Lasota Miłosz kl. VIII a
            Emocje jakie towarzyszyły naszej imprezie widzimy na załączonych zdjęciach. Dziękujemy nauczycielom i młodzieży tegorocznego Dnia Sportu za wzorową postawę oraz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników.

• "Stegna - moje miejsce"

• "Stegna - moje miejsce" to tytułu innowacji pedagogicznej, jaką w latach 2020 - 2022 realizowali uczniowie obecnej klasy 7c. Przez ten czas badali losy Stegny, jak na przestrzeni wieków zmieniła się od rybackiej osady. Uczniowie poznali ważne miejsca regionu, rozwiązywali historyczne zagadki, prowadzili wywiady i dokumentowali historię swojej Małej Ojczyzny. Jak sami podkreślali nie było to łatwe, gdyż poszlak w mocno zmienionej strukturze wsi i jej charakterze było niewiele. Pomogli im jednak w tym zadaniu najbliżsi - rodzice, dziadkowie i pradziadkowie, którzy opowiedzieli historię niewielkiej nadmorskiej osady z ich perspektywy po 1945 r. Z dziejami nieco wcześniejszymi zapoznali się podczas zajęć. Efektem ich pracy są filmy z relacjami świadków historii oraz niezwykłe zdjęcia prezentujące to, jak Stegna zmieniała się w ostatnich kilkudziesięciu latach. Kilka z nich prezentujemy Państwu poniżej.

Opiekę merytoryczną sprawowała

Katarzyna Kępska - nauczyciel historii

• Piknik klas drugich

Po zakończeniu Dnia Sportu uczniowie kl. 2ab brali udział w pikniku na świeżym powietrzu. Dzieci gawędziły sobie na kocykach i delektowały się przygotowanymi wcześniej smakołykami. Grały w piłkę ręczną, skakankę, badbinktona, hula-hop, rysowały kredą po asfalcie. Podczas pikniku dzieci integrowały się w zgodzie i miłej atmosferze.

• Konkursie recytatorski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stegnie

• W sobotę 04.06.22. uczniowie kl. IV-VIII reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stegnie. Motywem przewodnim konkursu było LATO.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom:

Karolinie Paździorze i Krzysztofowi Skalskiemu z kl. IV, uczniom klas V: Filipowi Fanslau, Adzie Misiaszek, Zuzannie Mateuszuk oraz Kamili Dziewirz i Paulinie Paździorze z kl.VII.

Wśród laureatów znaleźli się: Zuzanna Mateuszuk - miejsce I i Krzysztof Skalski na miejscu III w kategorii kl. IV-VI oraz Kamila Dziewirz - miejsce I w kategorii kl. VII - VIII.

Uczniom życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom dziękujemy za wsparcie.

Aniceta Dauter, Katarzyna Drynko,

Bożena Hurnowicz-Łach

• Gratulacje!!!!😁❤️💕🎊🎉

• Serdecznie gratulujemy Pani Renacie Cichosz po raz kolejny wygrania konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Stegnie.
            Życzymy kolejnych sukcesów, cieszymy się na dalszą owocną współpracę.

Grono Pedagogiczne Przedszkola Publicznego i Szkoły Podstawowej w Stegnie.

• Zajęciach profilaktycznych pt. Cyberprzemoc w sieci

• W dniu 03.czerwca klasa 2a uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych pt. Cyberprzemoc w sieci. Zajęcia prowadziła Pani Ewa Molenda, przedstawiciel Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW), nauczyciel mający doświadczenie w pracy z dziećmi mającymi różnorodne problemy.

• Dzień Dziecka klas II b, IIIa, III b

• Dzieci z klasy IIb, IIIa i IIIb swoje święto spędziły bardzo aktywnie- na basenie Fala w Stegnie.

Ogromnie dziękujemy:

p. Anecie Bakalarskiej i p. Grzegorzowi Lew za zaproszenie na basen i lody;

p. Monice Palce i p. Anecie Wójcickiej za opiekę na basenie;

p. Marzenie Janiszewskiej za przygotowanie poczęstunku w klasie.
            Pizza była pyszna

Wychowawczynie: Paulina Augustyniewicz, Krystyna Jakubczyk, Beata Smolińska

• Dzień Dziecka klasy 7a 😁😁😁😁

• 1 czerwca klada 7a miała przyjemność gościć u naszego lokalnego mistrza - pana Tomasza Ołdziejewskiego. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat bursztynu oraz poznali historię uzyskania podwójnego REKORDU GUINNESSA. Uczniowie mieli okazję dotknąć i zobaczyć m.in. Rols Roysa wykonanego z bursztynu. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe spotkanie.

Klasa 7a , J. Lech-Balicka