• 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️❤️❤️❤️

• Serdecznie zapraszamy na 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia 2023 r. w godz. 15-19 w Szkole Podstawowej w Stegnie.

W programie:

- aukcja

- basen z piłkami dla najmłodszych

- malowanie twarzy

- konik

- pracownia plastyczna

- sala z klockami

- pokaz i warsztaty z drukarką 3D

- dywan interaktywny

- gra w tenisa stołowego (sala gimnastyczna)

- loteria fantowa

- kawiarenka: ciasto, kawa, herbata.

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej !

Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Stegnie

Rada Rodziców szkoły Podstawowej w Stegnie

Dyrektor Zespołu Szkół w Stegnie

• Bezpiecznie na feriach

• Niedługo ferie, czas odpoczynku i relaksu. Pamiętajcie, że musi to być wypoczynek bezpieczny.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa:

1. Baw się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy.
              2. Informuj rodziców gdzie i z kim idziesz oraz kiedy wrócisz.
              3. Nie ślizgaj się po lodzie na rzece lub stawie
              4. Nie chodź po tej części górki, po której zjeżdżają na sankach inne osoby.
              5. Podchodź pod górkę z boku, aby nie przeszkadzać innym osobom i nie powodować kolizji.
              6. W czasie zjeżdżania zachowuj bezpieczną odległość między sankami.
              7. Nie zjeżdżaj z górek w pobliży dróg.
              8. Śnieżki do zabawy nie mogą być za twarde, a już na pewno nie mogą być z kamieniem w środku.
              9. Rzucanie śnieżkami w samochody, zwłaszcza będące w ruchu może spowodować wypadek.

W kontaktach z osobami obcymi pamiętajmy:

1. Ostrożnie podchodź do nowych znajomości, również internetowych.
              2. Nie wsiadaj do samochodu nieznajomych osób.
              3. Nie bierz czegokolwiek od obcych ludzi.
              4. Nigdy nie przyjmuj propozycji wspólnego spaceru z obcym.
              5. Nie pozwól wypytywać się o mieszkanie i twoich rodziców.
              6. Nie otwieraj drzwi komukolwiek pod nieobecność domowników.
              7. Klucze od mieszkania chowaj pod ubraniem.
              8. Nie spożywaj lekarstw bez wiedzy rodziców i lekarza.
              9. Nie dotykaj dzikich zwierząt i bezpańskich psów.

W razie potrzeby zaalarmuj dorosłych lub zadzwoń:

997 POLICJA

998 STRAŻ POŻARNA

999 POGOTOWIE RATUNKOWE

112 TELEFON ALARMOWY

Życzymy Wam udanych i bezpiecznych ferii.

Dyrektor i Nauczyciele

• Dzień Babci i Dziadka 💐💐💐

• Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka składamy najlepsze życzenia zdrowia i pogody ducha, pociechy z wnucząt i życzliwości na każdy dzień. Uczniowie klasy 3a przygotowali dla swoich dziadków kolorowe serduszka z wyrazami miłości

• Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej📚📚

• Dla uczniów klas I nadszedł kolejny ważny dzień- uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Bardzo dziękujemy Pani Bożence oraz uczennicom klasy 6a za miłą i przyjazną atmosferę, która wzbudziła w najmłodszych zachwyt i chęć zajrzenia w świat literacki.

Paulina Augustyniewicz, Beata Smolińska

• Ogólnopolska olimpiada Olimpusek

• 11 stycznia uczniowe naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpusek.

Olimpiada OLIMPUSEK polega na rozwiązaniu przez uczniów klas 1-3 zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.

• Ogólnopolski Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

• Dziękuję Uczniom, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

(Puszczewicz Blanka, Salczyński Hubert, Puszczewicz Natan, Leończuk Antoni, Dziewirz Kamila, Ochocki Oskar).

10 stycznia odbył się etap gminny konkursu w którym wzięła udział reprezentacja z naszej szkoły:

- Oskar,

- Kamila,

- Antoni.

Gratuluję naszej drużynie zajęcia II miejsca w etapie gminnym konkursu.

A.Sokołowska

• Podziękowania 💕💕

• Po powrocie do szkoły z przerwy świątecznej uczniowie klasy l b zostali bardzo miło zaskoczeni. Pani Dyrektor Renata Cichosz zakupiła do klasy nowe, kolorowe meble oraz krzesła i ławki z regulowaną wysokością. Serdecznie dziękujemy! Beata Smolińska Agnieszka Osowska

• Bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły

• Uczniowie klas pierwszych 16 grudnia zaprosili Policjanta- mł. asp. Macieja Marca dzielnicowego z Komisariatu Policji w Stegnie. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Mieliśmy możliwość posłuchania, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Beata Smolińska Paulina Augustyniewicz

• Gratulujemy!!!👏👏👏👏

• Gratulujemy

Z ogromną przyjemnością informujemy, że z okazji

50 - lecia Gminy Stegna

Pani Renata Cichosz,

Dyrektor Zespołu Szkół

w Stegnie w podziękowaniu za wieloletnią i owocną współpracę na rzecz rozwoju samorządu

Gminy Stegna otrzymała okolicznościowy medal.

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

i pracownicy ZS w Stegnie